A Sike József (a Patent Győri Lövészklub felnőtt versenyzője), Boros László (a Patent Győri Lövészklub felnőtt versenyzője) Tasi Tamás összeállítású magyar csapat világcsúccsal nyerte meg a 30+30 lövéses számot a moszkvai légfegyveres Európa-bajnokság zárónapján.
A magyar hármasból Sike 584 körrel megnyerte az alapversenyt, hat körrel megelőzve a második Tasit. A hétfőn 40 vegyesben negyedik Boros László 572 körrel a hetedik helyen végzett. A csapat így 1734 körrel zárt, egy körrel megjavította a németek 2002-ben felállított világrekordját a nem olimpiai versenyszámban. Az egyéni döntőkben Miskolczi Julianna aranyérmet nyert női légpuskában, Sike József bronzérmes lett a férfi futócéllövők 30+30-as számában. Miskolczi már az alapversenyben is kiválóan célzott, 416,2 körös eredménnyel a hetedik helyen zárt, így a nyolcas döntőben folytathatta. A tavaly bevezetett új rendszerű fináléban tiszta lappal kezdett minden versenyző, a nyolcadik, a tizedik, a 12., a 14., a 16. és a 18. sorozat után is kiesett egy-egy lövő. A komáromi puskás a döntő elejétől remekül lőtt, hamar az élre állt, előnyét fokozatosan növelte. A 16. lövés után biztossá vált a dobogós helye, de ekkor már szinte a nyakában érezhette az aranyérmet is, mivel négy körrel vezetett a harmadik szerb Ivana Maksimovic előtt, hárommal előzte meg a második helyen álló, szintén szerb Andrea Arsovicot. Ekkora előnyt csak akkor veszíthetett volna el, ha nagyokat hibázik az utolsó négy körben, ám Miskolczi ezúttal kicsit sem hibázott, parádés, 209,5 körös eredménnyel nyert. A 30 éves sportlövő teljesítményének színvonalát jól érzékelteti, hogy kedden a férfi győztes, az ukrán Aleh Carkov 208,6 körrel szerzett aranyérmet. Miskolczi pályafutása eddigi legnagyobb sikerét aratta Moszkvában, 1993 óta ő az első magyar, aki a női puskások 10 méteres olimpiai számában Európa-bajnokságot nyert. Akkor Fórián Éva győzött. Ugyanebben a versenyben Biatovszki Mira a 19., Szijj Katinka az 54. helyen végzett, a magyar csapat a 8. lett. Az olimpia műsorán nem szereplő futócél 30+30-ban a Sike József, Tasi Tamás, Boros László összeállítású csapat 1734 körös új világcsúccsal győzött. Egyéniben Boros hetedik lett, ám Sike és Tasi – első és második helyen – bejutott az éremmérkőzésekbe. Ott előbbit a lengyel Lukasz Czapla győzte le 6:4-re, míg Tasit az ukrán Vladiszlav Prjanisnyisnyikov 7:5-re. A harmadik helyért rendezett mérkőzést aztán Sike nyerte 6:3-ra, így bronzérmet nyert. A női puskások mellett a férfi pisztolyosok olimpiai számát is megrendezték szerdán, itt az egyetlen magyar induló, Tátrai Miklós a 22. lett. A magyar válogatott négy arany- és két bronzéremmel zárta az Európa-bajnokságot. Korábban a 16 éves Major Veronika a junior lányok mindkét futócéllövő versenyét megnyerte, míg a felnőtt férfi futócéllövő-csapat hétfőn harmadik lett a 40 vegyes számban.  Forrás: http://sportgeza