Sportlövészet: csapatban verhetetlenekGyenesdiáson rendezték a futócéllövők 50 méteres országos bajnokságát, ahol – ahogy megszokhattuk – kiválóan szerepeltek a Patent Győri LK sportlövői.Érdekesség, hogy az első nap, a 30+30 lövéses számban minimális különbségek döntöttek. Az első helyet a Honvédos Tasi Tamás szerezte meg 586 köregységgel. Csupán egyetlen körrel lemaradva a győriek világ- és Európa-bajnoka, Sike József lett a második, s tőle egy köregységgel elmaradva szerzett bronzérmet ifj. Laczik Zsolt.
Utóbbi teljesítményénél meg kell állni egy pillanatra, mert a győri versenyző ritkán látható tökéletes első sorozatot produkált. Az úgynevezett lassú lövéseknél ugyanis harmincból harmincszor tíz találatot ért el. Nem csoda, hogy édesapja, Laczik Zsolt, a Patent vezetőedzője azt mondta a viadalt követően: régóta jár versenyekre, de ilyet ő még nem látott.Sajnos a gyorsabb sorozatban már nem sikerült ezt a bravúrt megismételni, de ifj. Laczik kiváló eredménye így is dobogót ért. A negyedik helyezett is győri sportlövő lett, Boros László szintén egy körrel maradt el az előtte végző csapattárstól.A kiváló teljesítmény után nem véletlen, hogy a csapatversenyt fölényesen nyerték meg a győriek, s lettek ismét országos bajnokok.A 40 vegyes számban már egyéni bajnoka is lett Győrnek. Sike József magabiztos 391-es köregységgel állhatott a dobogó legmagasabb fokára, megelőzve a versenyt második helyen záró szintén győri Boros Lászlót. Ifj. Laczik Zsolt ebben a számban ötödik lett, ami azt jelentette, hogy csapatban ismét a Patent lett gazdagabb egy aranyéremmel.Másik érdekesség, hogy Sike József leigazolása óta a győriek csapatban verhetetlenek. Két éve minden országos bajnokságot a Patent Győri Lövészklub egysége nyert meg.Eredmények, futócéllövő országos bajnokság, Gyenesdiás. Futócél, 50 m, 30+30 lövés, felnőtt férfi: 1. Tasi Tamás (HKLK Szentendre) 586 köregység, 2. Sike József (Patent Győri LK) 585 ke., 3. ifj. Laczik Zsolt (Patent Győri LK) 584 ke., 4. Boros László (Patent Győri LK) 583 ke. Futócél, 50 m, 30+30 lövés, felnőtt férficsapat: 1. Patent Győri LK (Sike J., ifj. Laczik Zs., Boros L.) 1752 köregység, 2. HKLK Szentendre B 1716 ke., 3. BEFAG Keszthely A 1664 ke. Futócél, 50 m, 40 vegyes lövés, felnőtt férfi: 1. Sike József (Patent Győri LK) 391 köregység, 2. Boros László (Patent Győri LK) 388 ke., 3. Tasi Tamás (HKLK Szentendre) 386 ke. … 5. ifj. Laczik Zsolt (Patent Győri LK) 376 ke. Futócél, 50 m, 40 vegyes lövés, felnőtt férficsapat: 1. Patent Győr LK (Sike J., Boros L., ifj. Laczik Zs.) 1155 köregység, 2. HKLK Szentendre B 1139 ke., 3. HKLK Szentendre A 1035 ke. forrás: Kisalföld